Skaitymo metai - Naujienos:Velnių priėdęs mieliausių personažų meistras Charlesas Thorsonas

Naujienos

2020-08-31
Velnių priėdęs mieliausių personažų meistras Charlesas Thorsonas


Pasaulis jam turėtų būti dėkingas už ne vieną minutę kvatojimosi, kurio metu tikriausiai pasigamino tonos vitamino C ir geros nuotaikos. Sąmoju trykštantis ir nuolat išdaigas krečiantis Kiškis Kvanka (angl. Bugs Bunny), stipruolis Papajus (angl. Popeye) ir greitakojė Flinstounų (angl. The Flinstones) šeimynėlė – animacinių filmų klasikų klasika – daugumai pasaulio vaikų pažįstami būtent Charleso Thorsono (1890 rugpjūčio 29 d.–1966 m. rugpjūčio 7 d.) dėka. 

Tačiau literatūros pasauliui svarbus kitas jo sukurtas personažas – „mažas, geras“ indėniukas Kikas. Šis autoriaus kūrinys dažniausiai branginamas tėvų ir senelių, jis perduodamas iš kartos į kartą, jo ieškoma pas bukinistus. Kalbant apie šią daugelio vaikystėje pamėgtą knygą sušvelnėja žvilgsniai, apima lengvas ir truputį graudus ilgesys.

Ch. Thorsonas gimė 1890-aisiais Kanadoje, Manitobos provincijoje, Vinipego mieste. Įdomu, kad jo tėvai Stefanas Thordarssonas ir Sigridur Thorarinsdottir tik kiek daugiau nei prieš dešimtmetį buvo įkėlę koją į žemes prie Vinipego ežero. Kaip galima suprasti iš pavardžių, jie buvo didžiulės islandų imigracijos į Kanadą, prasidėjusios XIX a. pab., dalis. Tuo metu Stefanas ir Sigridur buvo vieni iš 1700-ų, užsiregistravusių Vinipego imigracijos biure. Tačiau ši emigracijos banga atnešė į Kanadą net apie 100 000 islandų kilmės gyventojų ir jų palikuonių. Šeima apsigyveno Gimli miestelyje, o šeimos galva Stefanas net tapo jo meru.
 
Visą straipsnį skaitykite čia: https://www.ibbylietuva.lt/naujienos/velniu-priedes-mieliausiu-personazu-meistras-charlesas-thorsonas/

Programą įgyvendina