Skaitymo metai - Naujienos:Laimutė Sofija Barisaitė – spalvingos planetos vaikams kūrėja

Naujienos

2020-07-21
Laimutė Sofija Barisaitė – spalvingos planetos vaikams kūrėja


Šiemet Lietuvos vaikų knygų iliustruotoja Laimutė Sofija Barisaitė minėtų savo 90 metų jubiliejų. Kaip ir Birutė Žilytė, ji priklauso dailininkų kartai, kuri kūrė XX a. 8–9 dešimtmečiuose. Dailininkė gimė 1930 m. liepos 18 d. Panevėžyje. Nuo mažens turėjo polinkį į dailę, „į kurią pirmoji vartus jai atkėlė motina“.

Augo kartu su trimis savo seserimis, kartu kūrė lėlių teatrą, piešė, klijavo iš popieriaus, darė žaislus, lipdė, tad visai natūralu, kad vėliau pasirinko dailininkės kelią.

1948 m. įstojo į grafikos specialybę tuomečiame Vilniaus dailės institute (dabar – akademija). 1954 m., iškart po studijų, pradėjo dirbti kūrybinį darbą, bendradarbiavo su leidykla „Šviesa“, kurioje dirbo menine redaktore, taip pat su „Vaga“, nuolat kūrė iliustracijas vaikų žurnalui „Genys“. Buvo Lietuvos dailininkų sąjungos narė, aktyviai dalyvavo parodose Lietuvoje ir užsienyje.

L. Barisaitės kūrybinis laukas buvo labai įvairus: kūrė monotipijas, spalvotus lino, kartono ir medžio raižinius, karpinius, estampus ir litografijas, liejo akvarele ir tapė. Estampuose perteikė gamtos nuotaikas, sukūrė peizažų jūros tema, iliustravo Žemaitės, Antano Vienuolio raštus, Maironio poemą „Jūratė ir Kastytis“ (Vaga, 1967). Tačiau arčiausiai širdies dailininkei buvo vaikų literatūra, kur jos individualus kūrybos braižas formavosi pamažu.

Visą Jolitos Liškevičienės straipsnį skaitykite čia.

Programą įgyvendina